Przemyślenia · Wersety · Zdjęcia

Nauka

Jestem dorosła, mam Rodzinę, pracę, codzienne życie lecz…pomimo tego z całego serca pragnę nadal się rozwijać. Chcę być Uczniem 🙂
23.jpg Jeszcze zanim otworzyłam swoje życie dla Pana, wielokrotnie słyszałam, że człowiek uczy się całe życie. Że najlepiej uczyć się na…cudzych błędach. Potem, kiedy Chrystus otworzył moje serce, dowiedziałam się, że czeka mnie kolejny etap nauki – szkoła Uczniostwa. Teraz pomału i częściowo rozumiem na czym polegają Lekcje i wiem z całą pewnością, że warto na nie uczęszczać.
Dla mnie życie z Bogiem to nie tylko sucha teoria (czytanie Słowa Bożego) i filozoficzne rozważania… W moim sercu mam wielkie pragnienie aby To Wszystko funkcjonowało, działo się – aby było faktyczną i realną Codziennością.

Bądźcie także wykonawcami Słowa, a nie tylko słuchaczami, oszukującymi samych siebie (List Św. Jakuba 1:22).

Nasz Nauczyciel jest Najlepszy. Jest Cierpliwy, pełen Miłości, zadaje tylko te zadania domowe, które mogę odrobić. Zawsze jest gotów wytłumaczyć, wyjaśnić, pomóc, nieustannie zachęca. Dostałam i dostaję wszystkie niezbędne pomoce naukowe. Mam więc wszystko co jest potrzebne aby zdobywać Wiedzę.

Jednakże, jak w każdej szkole, także i w tej Najważniejszej – bo prowadzącej do Wieczności – są testy, sprawdziany, egzaminy. Oczywiście praktyczne. Jako Najlepszy Instruktor, także i w tym czasie Pan jest ze mną. Jednakże to ja sama muszę zdać, muszę przejść przez wszystkie praktyczne pytania i zadania. Inaczej nie nauczę się – a mam i chcę być rzetelnym Uczniem. I tak myślę sobie, że kiedy powracają niektóre tematy do mojego życia (w różnym nasileniu i zakresie) to… jest to najprawdopodobniej nie przerobiony do końca materiał. Co oznacza, że przede mną… znowu sprawdzian.

Bóg chce dotrzeć do każdego zakątka mojego serca, abym oddała Mu wszystko co niepotrzebne. To Jest Prawdziwa Miłość i Troska.

Jeśli więc przeżywasz pewne sytuacje, myśli i tematy ponownie i ponownie to, proszę, nie gniewaj się na Pana Boga, nie ignoruj tego i po prostu postaraj się zdać ten Materiał, dziękując Panu Bogu za kolejną Szansę 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s