Przemyślenia · Wersety

Wiara małej dziewczynki

07.09.2018
610 9 Czytając historię Naamana opisaną w 5 rozdziale 2 Księgi Królewskiej zwróciłam uwagę na małą dziewczynkę z Izraela, którą uprowadzili Aramejczycy i która została służącą u żony Naamana. Mówi ona następujące słowa dotyczące trądu Naamana: „… O, gdyby tak mój pan mógł stanąć przed prorokiem przebywającym w Samarii, zaraz zostałby uzdrowiony z trądu.” (2 Królewska 5:3).
Słowa, które pojawiły się w mojej głowie: WIARA MAŁEJ DZIEWCZYNKI. Wiara Małej Dziewczynki…
Wydaje się takie oczywiste i proste dla niej, że wizyta u proroka spowoduje uzdrowienie Naamana. Ta mała dziewczynka nie zastanawiała się czy na pewno mógłby Naaman być uzdrowiony, czy może to jest nierealne… Że potrzebna jest podróż, że trzeba to jakoś zaplanować, przemyśleć… Po prostu: zostałby uzdrowiony.
Niesamowita jest dla mnie prostota wiary tej dziewczynki. I taka niezachwiana pewność. Że JEST TO MOŻLIWE, ŻE WYDARZY SIĘ I ŻE…STANIE SIĘ TO „ZARAZ”.
Ostatnio z Mężem i Córką rozmawialiśmy właśnie na temat tego, jak dzieci postrzegają wiarę. Że widzą inaczej, prościej. My – dorośli – tłumaczymy nasze „komplikowanie” wiary doświadczeniami, ranami, codziennymi obowiązkami, które nas absorbują. Córka stwierdziła, że…dzieci też wiele doświadczają. I ja się z tym zgadzam. Na pewno wiele przeżywają. Dlaczego więc mam trudności i borykam się z…niedowiarstwem? Córka powiedziała coś, co mnie zastanowiło i przykuło: bo trzeba przyjąć pewne rzeczy. Po prostu.
Jest to swego rodzaju „naiwność” w wierze. I jak dla mnie jest to PIĘKNE. Dziecięca naiwność otwiera Drzwi Wiary. Dlaczego? Bo to jest UFNOŚĆ.
Wiem, Pan Bóg dał nam rozum abyśmy rozważali, decydowali. Jednak myślę, że ten rozsądek, rozum i roztropność mają pomóc w odróżnianiu dobra od zła oraz zauważaniu tego, czego Bóg od nas oczekuje. W kwestii wiary mam być naiwna, czyli UFNA jak dziecko.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s