Przemyślenia · Wersety

Słowo do Serca na dzisiaj :)

8.JPG

Zamiast tego macie poddawać się odnowie w duchu waszego umysłu i oblec się w nowego człowieka, stworzonego według Boga w sprawiedliwości i świętości prawdy. (List Św. Pawła do Efezjan 4:23-24)

Odnowić się w duchu umysłu i oblec w nowego człowieka…

Wspaniała Boża wskazówka!
Zauważam u siebie, że to właśnie w głowie, w umyśle pojawia się najwięcej niechcianych i niepotrzebnych myśli i obrazów – czy to wspomnień, czy to doświadczeń, czy to drobiazgów życia codziennego, których jest niemało. Zabierają one cenne miejsce w pamięci, czas i wypaczają rzeczywistość, uziemiają. Trudniej jest patrzeć w Górę i marzyć o Wieczności kiedy ziemiste tematy ogarniają, być może przytłaczają…
Dziękuję Panu Bogu, że przychodzi chwila, kiedy najzwyczajniej żałuję tego czasu, nastroju i… mogę przyjść do Niego, przytulić się. Czuję się znów lżejsza, spokojniejsza, radośniejsza, pewniejsza.

Nasz Kochany Ojciec zachęca do przemiany myślenia, odnowy umysłu. Znając każdego z nas DOSKONALE wie, że muszę myśleć o tym co dobre, przyjemne i pożyteczne, o tym co na górze, o Przyjściu Pana – aby PATRZEĆ I WIDZIEĆ CHRYSTUSA, nie zaś koncentrować się na sobie i różnego rodzaju troskach. Jako Nowy człowiek stworzony według Boga w sprawiedliwości i świętości prawdy.

DZIĘKUJĘ TOBIE NIEBIAŃSKI TATO!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s