Ciekawe :) · kazania · Wersety

PODDANIE SIĘ: ODDANIE JEZUSOWI – David Wilkerson

1
12.10.2018
Poddanie się. W dosłownym znaczeniu, poddanie się oznacza zrezygnowanie z czegoś na rzecz innej osoby. Oznacza również wyrzeczenie się czegoś, co zostało ci przyznane – tego co posiadasz, mocy, celów, nawet swojego życia.
Chrześcijanie dużo słyszą o życiu w poddaniu się, ale co to naprawdę znaczy? Życie w poddaniu jest aktem oddania Jezusowi życia, które On ci dał. Jest to całkowite przekazanie twojego życia do Jego rąk, żeby zrobił z tobą co chce.
Jezus sam prowadził życie w poddaniu się: „Bo Ja przyszedłem z nieba nie aby czynić Swoją wolę, ale wolę Tego, który mnie posłał” (Jana 6:38). Chrystus nigdy nie czynił niczego z własnej woli; On nie działał ani nie mówił nic bez instrukcji od Ojca. „Nic nie czynię sam z siebie, lecz tak mówię, jak mnie mój Ojciec nauczył. A Ten, który mnie posłał, jest ze mną; nie zostawił mnie samego, bo Ja zawsze czynię to, co się Jemu podoba” (Jana 8:28-29).
Całkowite poddanie się Jezusa Ojcu jest przykładem tego jak my powinniśmy żyć. Może powiesz, „Jezus był Bogiem w ciele; Jego życie było poddane zanim jeszcze przyszedł na ziemię.”Ale do tego życia w poddaniu się nikt nie jest zmuszony, włącznie z Jezusem.
Nikt nie jest zmuszony, żeby poddać swoje życie Bogu. Prawda jest taka, że możemy mieć tyle Chrystusa ile chcemy. Apostoł Paweł to wiedział i zdecydował się naśladować Jezusa w pełnym poddaniu swojego życia. Wcześniej, ten sprawiedliwy we własnych oczach, który nienawidził Jezusa i prześladował chrześcijan powiedział dosłownie, że nienawidził naśladowców Chrystusa. Był człowiekiem wykształconym, człowiekiem o wielkiej własnej woli i ambicji, odnoszący sukcesy. Ale Pan wziął tego pewnego siebie, chodzącego własnymi drogami człowieka i uczynił go lśniącym przykładem życia poddanego Bogu. Paweł stał się jednym z najbardziej polegających na Bogu, napełnionym Bogiem i prowadzonych przed Boga ludzi w całej historii.
Paweł pozostawił wzór swojego życia dla wszystkich, którzy pragną prowadzić życie całkowicie poddani Chrystusowi: „ Ale dlatego miłosierdzia dostąpiłem, aby na mnie pierwszym Jezus Chrystus okazał wszelką cierpliwość dla przykładu tym, którzy mają weń uwierzyć ku żywotowi wiecznemu” (1 Tymoteusza 1:16).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s