kazania · Przemyślenia · Wersety

DO CZEGO TĘSKNI TWOJE SERCE? – GARY WILKERSON

05.11.201811.JPG
Serce Boga było bardzo zadowolone kiedy Mojżesz powiedział Mu: „Pokaż mi Twoją chwałę” (2 Mojż. 33:18). Każdy ziemski ojciec zna ustawiczne błaganie dzieci proszące o rzeczy, ale nic tak nie rozgrzewa serca rodzica jak usłyszenie kiedy dziecko mówi. „kocham cię!”

Kiedy Mojżesz wypowiedział swoje pragnienie, Bóg chętnie spełnił jego prośbę, na tyle ile mógł na to pozwolić. Powiedział: „Nie możesz zobaczyć Mojego oblicza; gdyż żaden człowiek nie może Mnie zobaczyć i pozostać przy życiu” (33:20). Boże niedościgłe światło jest zbyt gwałtowne, żeby człowiek mógł to w pełni przeżyć; Jego świętość jest pochłaniająca wszystko, ale On chciał, żeby Mojżesz doświadczył w części Jego chwały. Pan powiedział mu właściwie, „Nie mogę ci pokazać Mojej twarzy, ale mogę ci pokazać skutki Mojej obecności i ślad dobroci jaki pozostawię za sobą” (zobacz 33:21-23).

Żeby ochronić Mojżesza, Pan powiedział, „Gdy będzie przechodzić Moja chwała, postawię cię w rozpadlinie skalnej” (33:22). Ten werset mówi nam wszystko o Bożej cudownej łasce w Starym Testamencie. Jeszcze przed krzyżem – zanim Chrystus przelał Swoją krew za nasze zbawienie – Bóg skrył Mojżesza w Swojej łasce „w rozpadlinie skalnej.” Jak wyjaśnia to Paweł, „Tą skałą był Chrystus” (1 Kor. 10:4).

Pismo mówi, że twarz Mojżesza została przemieniona przez Bożą chwałę – była to zmiana tak mocna, że musiał zakładać zasłonę za swoją twarz, żeby Izraelici nie mogli patrzeć na koniec tego, co miało przeminąć” (2 Kor. 3:13). Dzisiaj my nie musimy się kryć w rozpadlinie skalnej tak jak Mojżesz; Boża chwała została objawiona w pełni w Jezusie i każdy, kto spotyka się z Nim, doświadcza tej samej przemiany – zmiany, która jest tak oczywista, że widzi ją cały świat i jest zadziwiony.

Za czym tęskni twoje serce? Możesz być ubłogosławiony wieloma ziemskimi błogosławieństwami, ale możemy jeszcze poznać dużo więcej naszego wielkiego Boga. Zachęcam cię, żebyś prosił, aby Bóg pokazał ci Swoją chwałę, która jest dostępna dla ciebie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s