Przemyślenia · Wersety · Zdjęcia · Świadectwa

Pozory…mylą :)

2_1.JPG

Bardzo lubię ten werset ponieważ pokazuje mi, jak niewiele widzę pomimo, iż patrzę na ludzi, okoliczności, sytuacje czyli to co mnie otacza… Pokazuje też, iż to Bóg wie kto i do czego jest przeznaczony. Jakie są możliwości, pragnienia, marzenia, troski, myśli. Jest nieomylny. Człowiek czasem „przekreśla” drugiego. Bóg widzi głębiej.

Przypomina mi się sytuacja sprzed jakiegoś czasu kiedy to z Córką oglądałyśmy płyty CD z muzyką. Miałam dwie jednakowe płyty w dwóch jednakowych pudełkach. Ja wiedziałam, że w jednym z tych opakowań jest inna płyta (sama ją tam umieściłam), Córka nie wiedziała 🙂 Twierdziła, iż w obu opakowaniach jest to samo. Kiedy próbowałam Ją przekonać, nie dawała się. Zaproponowałam Jej aby otworzyła obydwa pudełka i sama sprawwdziła, co uczyniła 🙂 Pamiętam, że powiedziałam Jej wtedy, że nie zawsze to co widzimy jest tym czym jest naprawdę.

Jako ograniczeni cielesnością ludzie widzimy oczami, które patrzą na to co mają przed sobą. Czy Brat lub Siostra, którzy mają „srogi” wyraz twarzy muszą być zdenerwowani? Może cierpią? Może chowają ból?
Czy Brat lub Siostra, którzy nie uśmiechają się do mnie nie lubią mnie? Może mają problem, zmagają się z czymś? Może wewnątrz potrzebują pomocy a wstydzą się, nie umieją lub boją się tym podzielić?

Dlatego Bogu dziękuję za to, że nie patrzy na mój „wyraz twarzy”, nawet na oczy (które mogą pokazywać więcej jeśli się im dokładnie przyjrzymy) tylko na moje serce. I wie o mnie wszystko 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s