Uncategorized

Łaska


Kiedy czytam Prawa ustanowione przez Boga, które są niezwykle konkretne, precyzyjne i jednoznaczne, zauważam wielkie Boże Pragnienie oddzielenia człowieka od grzechu. Bezkompromisową granicę. Pozornie wygląda to na surowe prowadzenie lecz widzę za tym Ogromną Miłość Bożą do człowieka. Bóg zna Nasze słabości, skłonności. Znał od zawsze, a nawet dłużej bo to On ustanowił czas.

I kiedy patrzę na zakazy karane śmiercią… Panu Bogu dziękuję za to, że obecnie jest czas Łaski. Bo jestem ułomna, zapewne leniwa, często niekonsekwentna… I gdybym miała żyć pod Zakonem… Dużo byłoby trudniej..

Bóg jest wielce ŁASKAWY i NIESAMOWITY a Jego Miłość Wszechpotężna! Zmiłował się nad nami i dał Czas. Przez Doskonałą Ofiarę Chrystusa dopuścił nas blisko Siebie. Łaska. Czym jest?

Czy Ją rozumiem? Czy Ją przyjmuję? Czy Ją doceniam?

Jestem pewna, że nie jest to tylko stan, w którym mogę wszystko a ŁASKAWY Bóg zawsze przebaczy… Nie mogę mieć takiej postawy gdyż oznaczałoby to, że… Zależy mi na sobie i swoim wygodnym życiu, w którym Bóg byłby tylko.. Dodatkiem.

… Wystarczy ci moja Łaska… Zdając się tylko na Boga i Jego Potężną Moc mogę wszystko. Nie dzięki swojej sile, lecz właśnie dzięki Jego Łasce. Nie będę wtedy koncentrowała się na słabościach lecz czerpała z nich radość wierząc, że Bóg mnie uzdolni do wszystkiego co jest potrzebne. Według Niego, nie według mnie.

Nie jest to łatwe, otaczający nas świat głośno woła, że jest dokładnie na odwrót. Nie można być słabym, bo ludzie wykorzystają..

Ja jednak gorąco zachęcam. Siebie i Ciebie:

Zatrzymaj się na Chwilę. Zrozum Łaskę, przyjmij Ją i… Doceń 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s