Co myślę · Wersety

Kościół Chrystusa

Czy nie wszyscy mamy jednego Ojca? Czy nie stworzył nas jeden Bóg? Czemu brat sprzeniewierza się bratu, znieważając przymierze naszych przodków?
Księga Malachjasza 2:10

Ten, kto oddał swoje życie Panu, ten kto pragnie Go naśladować i być Jego Uczniem… Ten jest członkiem Ciała Chrystusa, Żywego Bożego Kościoła.

To niesamowite, że Kościołem nie jest budynek czyli coś martwego, lecz Ludzie Kochający Chrystusa. Różnorodni, Inni lecz połączeni Jednym Celem i Jednym Duchem. Boża Rodzina zjednoczona Świętą Krwią Chrystusa ❤️

Ostatnio na kazaniu Dawida Rokitnickiego wysłuchałam bardzo ciekawego, trafnego i mądrego Słowa. Jesteśmy Żołnierzami Chrystusa. Pojedynczy Żołnierz może walczyć, jeśli jest uzbrojony i przygotowany do walki. Jednakże walka w szyku bojowym, przeciw złu, jest skuteczniejsza. Jako Kościół jesteśmy jak Armia. Musimy współpracować. Walczyć Razem przeciw złemu, nie przeciwko sobie. Różnorodność jest piękna, choć czasem niełatwa we wzajemnych relacjach. Potrzebna jest Miłość i wzajemne Zaufanie…

Słowa, które przeczytałam w Księdze Malachjasza obrazują nastawienie braci / sióstr wobec siebie. Myśli, które na pewno się zdarzają się w Rodzinnej rzeczywistości. Patrzę jednak na ten werset także i od innej strony. Bóg, Który nas wielce kocha, w sposób bardzo szczególny i konkretny napomina nas. Aby ustrzec przed złymi konsekwencjami.

ŁASKAWY jest Nasz Ojciec 💚

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s