Co myślę · Wersety

Fundament

Dlaczego więc mówicie do mnie: Panie, Panie, a nie robicie tego, co mówię? Pokażę wam, do kogo jest podobny każdy, kto przychodzi do mnie, słucha moich słów i wypełnia je. Podobny jest do człowieka budującego dom, który zrobił głęboki wykop i założył fundament na skale. A gdy przyszła powódź, rzeka uderzyła w ten dom, ale nie mogła go poruszyć, bo był założony na skale. Ten zaś, kto słucha, a nie wypełnia, podobny jest do człowieka, który zbudował swój dom na ziemi bez fundamentu. Uderzyła w niego rzeka i natychmiast się zawalił, a upadek tego domu był wielki.
Ewangelia Łukasza 6:46‭-‬49

Otwierając dzisiaj Słowo zobaczyłam pytanie, skierowane do mnie: Dlaczego mówicie do mnie Panie, Panie, a nie czynicie tego, co mówię?

Taki niesamowity początek dnia! Bóg pragnąc zaangażowania i posłuszeństwa udziela wielu wskazówek i rad. Jest Doskonałym Ojcem. Pyta, zachęca.

Samo pytanie jest.. Trudne. Kiedy bowiem spojrzę na swoją codzienność.. Faktycznie, wołanie do Boga jest lecz czy słucham i słyszę Odpowiedzi….? Czy Je wykonuję? Przecież tak dużo mniejszych i większych spraw dzieje się i pojawia każdego dnia… Jakby świat miał zwariować w tym pędzie zadań, myśli, trosk… A Bóg JEST. Stały, Niezmienny, Potężny, Kochający ❤️

To jak to jest? Słucham? Słyszę? Czynię?

Czytam dalej wersety z Ewangelii Łukasza i…niby nie odkrywam, bo znam je przecież… A jednak do myśli i serca wpada ich nowy wymiar…

Tylko ten, kto słucha i czyni Słowo Chrystusa, buduje na fundamencie trwałym. Takim, który przetrwa wszystko. Skała.

Jeśli tylko słucham… Cóż, jak Sam Chrystus powiedział, że to dom bez fundamentu narażony na zupełny upadek.

Ja słuchająca i czyniąca to taka, która kopie i dokopuje się głęboko. Szukająca. Budowa od fundamentu nie jest łatwa. To wysiłek. Trud, czas. Fundament wymaga dobrego materiału. Trwałego. Jest Nim tylko Chrystus.

Ja słuchająca tylko to taka, która.. Od razu stawia ściany. A przecież… Jeśli nawet pięknie udekoruję poszczególne pokoje tego domu i będzie on ładnie i stylowo wyglądał a nie będzie fundamentu… To woda zaleje i zniszczy meble, tapety, dodatki… Wielki koszt, niepraktyczne..

Tak więc pytania:

Słucham i czynię? Czy…

Tylko słucham?…

Pan wyraźnie powiedział, że tylko ci którzy wykonują Słowo, wejdą do Królestwa Niebieskiego.

Spokojnego i Owocnego dnia z Panem Bogiem 💚

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s