kazania · Wersety

ODRZUCANIE LENISTWA – Dawid Wilkerson

21.12.2018

Kiedy Ameryka pogrąża się coraz bardziej w bezbożność, coraz więcej Bożych ludzi chce iść swoją drogą. Tacy ludzie nie chcą być obleczeni przez Chrystusa w szaty sprawiedliwości; chcą żyć tylko dla siebie, bez żadnych zobowiązań czy poświęcenia dla innych. Poprzez swoją postawę mówią Panu, „Pozwól mi cieszyć się moją społecznością z tobą tak, aby inni widzieli mnie jako dobrego.”

Kościoły w Ameryce i po całym świecie są wypełnione milionami ludzi, którzy nazywają siebie chrześcijanami, ale nie mają bliskiej społeczności z Jezusem. Nie spędzają oni czasu na modlitwie i nie biorą Biblii, żeby się dowiedzieć czego Bóg pragnie dla nich.

W jakiś sposób ci ludzie doczepili siebie do imienia Chrystusa całkowicie po swojemu. Nasz Pan nie ma nic wspólnego z takim układem. Chrystus wyraźnie ostrzega w Ew. Marka: „ Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: czy wieczorem, czy o północy, czy gdy kur zapieje, czy rankiem. Aby gdy przyjdzie, nie zastał was śpiącymi. To, co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie” (Marka 13:35-37).

Czytamy podobieństwo o dziesięciu pannach, pięciu mądrych i pięciu głupich (zobacz Mateusza 25:1-13). „Kiedy oblubieniec się opóźniał, one wszystkie się zdrzemnęły i zasnęły” (Mat. 25:5). Wszystkie panny, zarówno mądre i głupie zasnęły. Jak te mądre panny mogły się zdrzemnąć? Jak mogli spać jacyś bogobojni słudzy, ci którzy byli przez długi czas przygotowywani na przyjście Jezusa, kiedy nadchodzi Pan?

Popatrzmy na ostrzeżenie Pawła: „Już najwyższy czas, żebyście się obudzili ze snu; gdyż teraz nasze zbawienie jest bliżej niż wtedy, kiedy uwierzyliśmy” (Rzymian 13:11). Paweł również ostrzega: „Obudź się, który śpisz i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus.’ Baczcie więc pilnie, jak macie postępować, nie jako niemądrzy, lecz jako mądrzy, wykorzystując czas, gdyż dni są złe” (Efezjan 5:14-16).

Jeżeli widzisz, że stałeś się leniwy na swojej drodze za Jezusem, zadecyduj, że będziesz Go szukał z całego serca, myśli i siły. Zacznij się modlić przez cały dzień i uczyń Chrystusa centrum myśli i całego swojego życia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s