O mnie :) · Przemyślenia · Wersety

Relacja

Zatem wiara będzie z relacji, a relacja z powodu Słowa Boga.
List do Rzymian 10:17

Już kilka lat chodzę z Panem, jest to najlepsze i najpewniejsze Życie 🙂 Pytana – jak jest u mnie – odpowiadam, że dobrze. Raz łatwiej, raz trudniej ale z Panem Bogiem zawsze dobrze.

Z perspektywy tych kilku lat widzę jak zmienia się moja codzienność. I zgadzam się z tym, co kiedyś usłyszałam na kazaniu – że to tak naprawdę czas jest miernikiem Chrześcijaństwa.

Wiara na Początku jest wielka i ufna, jeśli mogę to tak określić. Pierwsza Miłość, do której zwraca nas Pan, to ekscytacja i pewność. Potem przychodzi czas uspokojenia i racjonalizacji. Niestety czasem pojawiają się chwile, kiedy to umysł kieruje, po ludzku. Takie przeszkadzanie Panu Bogu…

Słyszałam też na kazaniu o tzw słomianym zapale. Szybko chwyta się Słowo, jest się zafascynowanym i… Równie szybko się stygnie. Mówi o tym przypowieść o siewcy. Bóg jest Mądry ponad wszystko i komplet potrzebnych nam wskazówek zawarł w Słowie.

Werset, który mnie poruszył kilka dni temu, z listu do Rzymian 10:17 jest właśnie takim cudownym i klarownym Drogowskazem. Wiara – relacja – Słowo Boże. Jak to rozumiem? Po pierwsze – to jest proces a więc rozwijam się (relacja jest bowiem tym co trwa, co jest nie tylko na chwilę) a po drugie – skoro wiara jest z relacji a relacja z powodu Słowa Bożego to.. To Bóg jest Dawcą wiary i tylko będąc z Nim możemy tę wiarę rozwijać. Ludzka wiara jest jak słomiany zapał, często niestety uzależniona od okoliczności.. To, co od Boga, jest trwałe i wieczne.

Wiedzieć nie oznacza wierzyć. A wiarę mogę budować tylko wtedy kiedy pozwalam, dopuszczam Boga do swojego serca przez Wskazówki Słowa Bożego.

W Nim jest Prawda, Nadzieja i Miłość.

Zachęcam więc siebie i Ciebie do codziennej Relacji. Bo bez wiary nie możemy podobać się Bogu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s