O mnie :) · Przemyślenia · Wersety · Zdjęcia

Bóg Jest Święty

Dzisiejszy wpis jest nieco trudniejszy dla mnie bo chociaż jestem wdzięczna Mojemu Bogu za to, że mogłam usłyszeć Jego Słowo, to jednocześnie jestem mocno zawstydzona tym, co odebrałam.

Jak myślisz o Bogu? Kim On Jest w Twoim życiu?.. 🤔 Gniewny? Kochany? Wszechmogący? Miłosierny? Potężny? Gdybym miała opisać Boga to użyłabym prawdopodobnie wszystkich tych określeń. I dodałabym, że Jest Miłością, Sprawiedliwością, Stwórcą. Że Jest Wszechwiedzący, Troskliwy, Mądry. I inne.

Kiedy kilka dni temu czytałam Księgę Ezechiela – jest niesamowita, polecam baaardzo – uwagę moją przykuło kilka wersetów. Wierzę, że to Duch Święty mi pokazał to, co mnie dotyczy. Spisałam to, co odebrałam.

„Księga Ezechiela 18:4 WSZYSTKIE ISTNIENIA SĄ MOJE
Księga Ezechiela 20:44 NASZE ZŁE DROGI ZNIEWAŻAJĄ PANA
Księga Ezechiela 22:26 PRZEZ NICH SAMYCH PRZESTAŁEM BYĆ TRAKTOWANY JAK ŚWIĘTY.

Czy jesteś mnie dla mnie tylko Ojcem?  Czy jesteś dla mnie także potężnym Świętym Izraelskim?
Świętość nie jest odejmowana jedynie przez grzech ale także przez lekceważenie i spoufalanie się – Księga Przysłów 14:6.
Bojaźń Boża musi być prawdziwa (nie tylko w słowach), szczera (bez hipokryzji, Bóg widzi wszystko) i trwała.”

Stanęłam przed Lustrem Słowa Bożego i zobaczyłam siebie – kochającą Pana Boga lecz…no właśnie. Chyba bardziej skupiłam się na tych dla mnie łatwiejszych i milszych stronach, tj. Miłość, Wybaczenie, Łaska. Kochany Mój Bóg to Cudowny Ojciec, Wspaniały Potężny Rodzic. Czy jednak gdzieś po drodze nie zgubiłam autentycznej bojaźni? Czy naprawdę pamiętam w swoim życiu o tym, że Bóg Jest Święty? Nie tylko w słowach, ale przede w czynach moich i decyzjach. Czy to, co i jak mówię chwali Boga? Może Mu się podobać? 🤔… Czy nie spoufaliłam się zanadto?

PRZEZ NICH SAMYCH PRZESTAŁEM BYĆ TRAKTOWANY JAK ŚWIĘTY…. Naprawdę nie chciałabym / nie chcę być tą, która tak traktuje Stwórcę.

Panie Boże, dopomóż proszę 💚

Dobrego dnia z Panem Bogiem ❤️

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s