Co myślę · Przemyślenia · Wersety · Zdjęcia

Przystanek

Na czym opierasz swoją ufność? (Księga Izajasza 36:4).

Czy to co widzę wyznacza moją drogę? Czy w sercu mam wiarę i niezależnie od okoliczności – staram się iść prosto? Prosto do Celu, do Domu?

Wczoraj czytając Słowo Boże właśnie to pytanie przykuło moją uwagę. Na czym opieram swoją ufność… Wierzę w Boga, wierzę w Dzieło Krzyża. Wierzę, że Chrystus umarł za moje grzechy. Uznałam Go jako Mojego Pana i Zbawiciela. To moja wiara. To wybór, jakiego dokonałam. Kiedy jednak na drodze pojawiają się okoliczności trudne… jak wówczas ma się moja PRAKTYCZNA wiara? Czy bez zmian? Czy moje myśli, decyzje, kroki nadal są takie lekkie? Płynne? Pewne? Czy mój wzrok skierowany jest na Tego, Który wszystko stworzył?

Czytając wczoraj ten werset od razu odpowiedziałam w myślach wersetem:

„Przez wiarę bowiem kroczymy, a nie przez widzenie.” „Nasze postępowanie opiera się na wierze, a nie na tym co widzialne” (2 List Pawła do Koryntian 5:7).

I powiem Wam, że już od jakiegoś czasu (jeszcze przed tym, co się teraz dzieje na świecie) to „chodzi za mną”. Powtarza się w moich myślach: pielgrzymuję w wierze a nie w oglądaniu… Ciekawe 🙂

Wierzę, że Pan Bóg wskazuje, jaką drogę mam wybrać i iść nią. Tak praktycznie. Zna mnie absolutnie na wskroś (i jestem Jemu za to wdzięczna) i wie, co może pocieszyć, pomóc, popchnąć 🙂 Tak więc teraz myślę i przypominam sobie: choćby na zewnątrz wrzało, kipiało, padało, niszczało, kończyło się…Ja wierzę w Boga i do Niego na spotkanie się wybieram. Tylko On wie kiedy to nastąpi, chce mnie przyjąć – więc czego się bać? Nie pozostaje nic innego jak radować się i cieszyć, że to już tuż tuż ❤

„Jak pasterz będzie pasł swoje stado, ku jagniętom wyciągnie ramiona, przytuli je do serca, a karmiące poprowadzi ostrożnie” (Księga Izajasza 40:11).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s